U Cluj - Petrolul 2 - 4 - REZUMAT VIDEO COMPLET - Probabil ultimul meci pe Cluj Arena

Universitatea Cluj a reușit o revenire spectaculoasă în meciul cu Petrolul, ultimul din acest campionat de pe Cluj Arena. Clujenii erau conduși la pauză cu 2-0.

Dacă U Cluj nu va avea succes la TAS și va retrograda, cel puțin un an Universitatea nu va mai juca pe Cluj Arena, ci, cel mai probabil, pe stadionul Clujana.

Petrolul Ploiești a înscris de două ori în prima repriză. În minutul 6, Grozav a trimis un șut de la 22 de metri și a deschis scorul. În minutul 24, același Grozav a centrat de pe stânga, iar Bokila a înscris cu capul.

Petrolul a făcut 3-0, în minutul 72, prin golul lui Sauvadet, care a profitat de o greșeală a lui Ninu.

Buleică a înscris pentru U Cluj, în minutul 80, cu capul în urma unei centrări a lui Tony.

Mojica a dus scorul la 4-1, în minutul 84, primind o pasă bună de la Bokila.

Universitatea Cluj a mai înscris în finalul meciului prin Borza, în minutul 89, la vinclu de la 40 de metri.