Astra - CFR 1907 Cluj 3 - 3 - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj a remizat în meciul jucat cu Astrad Giurgiu, duminică seara, scor 3-3.

Astra a deschis scorul în minutul 8. Florescu i-a pasat lui Fatai, care a deschis scorul cu un sut din careul de 16 metri. Scorul a fost dus la 2-0, două minute mai târziu, prin același Fatai.

CFR Cluj a presat, iar Ben Youssef l-a faultat pe Weldon în careu, primind un cartonaș roșu. Clujenii au beneficiat de un penalty transformat de Gabi Muresan.

Egalarea a venit în minutul 32, când Robert Maah a deviat mingea în poarta, după șutul lui Diogo Valente.

Astra a continuat un joc spectaculos, iar în minutul 39 a mai venit un gol. Takayuki a înscris cu un șut la colțul scurt, iar scorul, la pauză, a fost 3-2 pentru oaspeți.

Meciul a fost salvat pentru clujeni, în minutul 82, de Robert Maah, care a înscris în poarta lui Lung Jr..