U Cluj - CSMS Iaşi 0-2 - REZUMAT VIDEO COMPLET - Elevii lui Ganea sunt debusolaţi

U Cluj nu a mai reuşit meciurile bune din ultimele etape şi a pierdut, luni seara, meciul cu CSMS Iaşi, scor 2-0.

Primul gol a fost reuşit de moldoveni în minutul 21, pe fondul dominării meciului. Ţigănaşu a şutat foarte puternic, de la 25 de metri, direct în vinclul porţii clujene. Ciupe a încercat să egaleze, dar mingea a trecut peste bara transversală a porţiilui Lungu.

Tabela de marcaj a fost închisă în minutul 42 de Pătulea, care a trimis mingea în plasă din mijlocul careului.

În repriza secundă, elevii lui Ganea au atacat în continuu. Mihălăchioaie a faultat un jucător U Cluj la marginea careului şi a fost eliminat în minutul 52. Szekely a executat lovitura liberă, dar Lungu a respins.

După aceste momente aprinse, meciul a intrat în letargie, iar U Cluj a ratat ocazia de a se salva matematic de la retrogradare.

Elevii lui Ionel Ganea au demonstrat că sunt debusolaţi de pierderea licenţei şi nu au mai putut să se concentreze la fel de bine.