Braşov - CFR Cluj 0-0 - REZUMAT VIDEO COMPLET! Clujenii nu mai au chef de fotbal

FC Braşov a reuşit o remiză în meciul jucat cu CFR Cluj, luni seara, scor 0-0.

CFR Cluj a avut o primă ocazie în minutul 7, prin Rui Pedro, care a fost blocat în centrul careului de intervenţia lui Oltean. A urmat un şut al lui Hora, în minutul 8, iar, până la pauză, clujenii nu au mai avut câteva ocazii, dar neconcludente.

În repriza secundă, CFR Cluj nu a schimbat placa, jucând slab. Braşovul a avut o ocazie în minutul 64, când Păun a executat bine un corner, iar Mateiu a reluat bine cu capul.

Pentru CFR meciul s-a terminat în minutul 76, când Maftei l-a faultat pe Buga şi a fost eliminat. Cristi Ionescu a şutat bine, dar Felgueiras a respins.

FC Braşov putea să deschidă scorul în minutul 91, prin Buga, dar portarul a clujenilor a respins excelent.