U Cluj - Dinamo : 1-0 in Antalya

U Cluj a deschis scorul impotriva cainilor rosii de la Dinamo in minutul 30. Dupa ce Rus a comis un fault in careu, arbitrul a dictat penalty, iar Huvos a inscris de la 11 metri. Este, insa abia prima repiza minutul 30, deci mai sunt 60 de minute de joc.

Echipele de start:

Dinamo: Curc - Toc, Scarlatache, Daminu, Diabate - Adrian Cristea, D. Kone, Rus, Alexe - Bratu, Liviu Ganea

U Cluj: Matache - Unguruan, Szilagy, Basso, ene - Ad. Popa, Ad. Ionescu, Buca, Acosta - Huvos, Lecic

Meciul dintre U Cluj si Dinamo era pogramat initial la ora 11, dar a fost amanat pe ora 15,00, din cauza ploilor care s-au abatut asupra Antalyei.

Pana acum,   Universitatea Cluj, antrenata de Virorel Hizo, a obtinut in partidele amicale doua victorii, doua egaluri si o infrangere 1-2 cu Vointa Sibiu.