Dinamo- U Cluj: 2-1, in Antalya

Update: In  minutul 80, Dinamo preia conducerea. Dinamo- U Cluj 2-1, Zicu reuseste dubla in minutul 80 si inscrie un gol spectaculos cu capul din plonjon. Meciul s-a incheiat cu o victorie pentru Dinamo. Scor final Dinamo-U Cluj : 2-1.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Meciul a inceput bine pentru U Cluj, care a inscris din penalty in minutul 30, prin Huvos. U Cluj a reusit sa termine prima repriza in avantaj. La pauza, insa, dinamovistii au facut schimbari.

In minutul 46 au intrat Cr. Munteanu, Andrei Cristea si Rus. Acestia i-au inlocuit pe  Curca, Adrian Cristea si Kone. In minutul 60 , Zicu a prins un sut spectaculos, care a fost scos cu greu de subtransversala lui U Cluj. Dinamo a mai ratat si in minutul 61, cand Ganea nu a putut sa inscrie singur cu Matache.

In minutul 70 , insa, Zicu a egalat - U Cluj - Dinamo 1-1. Mai sunt 16 minute de joc