Miercuri 24 Aprilie

U Cluj a fost dominata de Pandurii! Eroii meciului: Bostina si Hutanu - REZUMAT VIDEO

U Cluj a jucat slab in prima repriza cu Pandurii Targu Jiu, iar in a doua parte au avut noroc cu reusita "atacantului" Bostina, care a driblat si a inscris, dar si cu Hutanu in mare forma.

Elevii lui Grigoras au inceput tare partida si au inscris prin Stromajer in minutul 7, dupa o faza frumoasa. Jucatorul a preluat mingea cu spatele la poarta si a inscris dintre mai multi fundasi.

Prima repriza a fost dominata de jucatorii oaspeti, in timp ce clujenii nu au fost in forma.

Egalarea a venit in minutul 68, cand Bostina a luat pe cont propriu o faza si a inscris cu un sut frumos.

Pandurii puteau castiga, in minutul 78, cand Voiculet a ratat un penalty primit cu mult noroc, la o intrare a lui Izvoranu. Portarul Universitatii Cluj a fost, insa, in mare forma si a aparat.

Primul meci al lui Claudiu Niculescu pe banca tehnica a Universitatii Cluj, ca antrenor principal, s-a terminat la egalitate, 1-1.