U Cluj 2 a castigat meciul cu rusii de la Krasnoyarsk

Echipa a doua a Universitatii Cluj a castigat amicalul cu rusii de la la Yenisey Krasnoyarsk, locul 10 in Liga a II-a din Rusia, jucat miercuri, 1 februarie.

Scorul final a fost 3-2, pentru baietii lui Gheorghe Barbu. Primul gol a fost marcat de Danciu, in minutul 4, cu putin noroc, incercand sa centreze dintr-un unghi imposibil.

Zece minute mai tarziu, Szilagyi a facut 2-0 pentru U Cluj 2, dupa un corner. Rusii au redus din diferenta in minutul 18, dupa un sut din coltul careului de 16 metri respins de Bosneag, dar un adversar a fost la locul potrivit si a impins mingea in plasa.

U Cluj 2 a inscris al treilea gol in minutul 36. Takacs a centrat din partea dreapta, iar un rus a trimis cu capul in propria poarta.

In repriza secunda, rusii au mai inscris o data in minutul 78, din lovitura de la 11 metri.

Echipa de start a Universitatii Cluj 2 a fost: Bosneag – Takacs, Szilagyi, Cucui, M. Muresan – Fratean, Moldovan, Poiana, Danciu – Diouf, Baciu.

Echipa va juca un alt amical joi, 2 februarie, cu letonii de la FC Daugava, incepand cu ora 14.00.