Sportivii de la Delta Cluj au luat 7 medalii la Campionatul Mondial de TAEKWON-DO ITF

In perioada 22-28 aprilie, in Inzell, Germania, a avut loc Campionatul Mondial de Taekwon-do ITF (juniori si seniori), cu un numar de 1234 sportivi din 64 de tari.

Clubul Sportiv Delta MMA Cluj a fost reprezentata de 5 sportivi, 1 Antrenor -Master Muresan Alexandru VII dan ( Lot National ) si 1 arbitru - Fogarassy Tibor - 4 dan.

Cei 5 sportivi sunt componenti ai Lotului National de Taekwon-do ITF: Seniori ( Chisalita Diana -2 dan , Muresan Alexandru Jr-3 dan , Stanciu Paul-1 dan ) si Juniori ( Pop Ariana-2 dan si Chisalita Thea-1 dan ).

La finalul acestui Campionat Mondial de Taekwon-do I.T.F , Romania s-a clasat pe locul 5, locul 1 fiind ocupat de Argentina, locul 2 - Polonia, locul 3 - Noua Zeelanda si locul 4 - Norvegia. Romania a fost urmata in clasament de Rusia, Germania, Finlanda, Irlanda, Ucraina, Slovenia, Statele Unite ale Americii, Olanda, Ungaria, Canada, etc.

Echipa Romaniei de seniori a obtinut CUPA pentru ”CEA MAI BUNA ECHIPA DE SENIORI DIN LUME” ca urmare a rezultatelor obtinute.