CFR Cluj a învins-o categoric pe FC Viitorul. Elevii lui Dan Petrescu i-au făcut față ”Regelui” Hagi REZUMAT VIDEO

CFR Cluj se apropie tot mai mult de titlul de campioană, după ce a reușit să se impună în fața formației FC Viitorul Constanța, luni seară, cu scorul 3-1.

Partida a început prost pentru formația din Gruia, elevii lui Gică Hagi reușind să înscrie primul gol chiar din minutul 14, printr-o execuție a lui Rivaldinho.

Restul primei reprize s-a încheiat fără alte goluri, iar după pauză ritmul jocului s-a schimbat în favoarea clujenilor.

CFR a reușit să o egaleze pe FC Viitorul în minutul 57, printr-un gol de exxcepție înscris de portughezul Camora. Cel de-al doilea gol al clujenilor a venit în urma unui penalty obținut de Omrani, iar Culio a reușit să încrie în poarta adversă, în minutul 67.

Ultimul gol al partidei a venit în urma unei centrări a lui Deac, finalizată cu o lovitură de cap a lui  Vinicius.

În urma acestei partide, CFR Cluj se află la 5 puncte în fața următoarei clasate în Liga I, FCSB.