Scor de maidan. "U" Cluj - Dacicus Orastie 5-0

Universitatea Cluj a invins cu 5-0 formatia Dacicus Orastie, din liga a IV-a. Antrenorul clujenilor, Cristi Dulca, s-a declarat multimit  ca a putut sa ruleze tot lotul.

Clujenii au avut prima ocazie in minutul 4, cand Dan Bucsa a tras de la 25 de metri, dar mingea a lovit bara transversala. Scorul a fost descis 8 minute mai tarziu prin Danciu, care a sutat de la marginea careului.

"Studentii" au majorat scorul un minut mai tarziu, printr-un autogol. Repriza secunda a fost dominata de Universitatea Cluj si Lecic a majorat scorul la 3-0 printr-un sut plasat pe langa portar. Tene i-a pasat lui Luca, care a inscris golul cu numarul 4,  iar Baiano a marcat ultimul gol cu un sut trimis plasat pe langa portar.

Cristi Dulca a declarat la finalul partidei ca meciul a fost bun si ca este multumit ca "au evoluat jucatorii mai putin utilizati pana acum. Sunt multumit de ce am vazut astazi, si ma bucura faptul ca echipa e atat de iubita si la Orastie, la final am fost aplaudati de toata lumea".