Miercuri 24 Aprilie

Scandări xenofobe la meciul U Cluj - Sepsi! Meciul e întrerupt / UPDATE: Meciul s-a reluat

Meciul dintre U Cluj și Sepsi se anunța de la început unul al conflictelor între galerii. Partida a fost întreruptă din cauza scandărilor xenofobe.

Meciul început luni, 22 august, la ora 17.00, a fost întrerupt în minutul 26, iar echipele au fost trimise la vestiare. Scandările xenofobe au fost făcute de galeria U Cluj, care a afișat și un banner. Partida a fost întreruptă timp de 10 minute.

La 17.38, meciul s-a reluat. Dacă suporterii U Cluj vor mai profera injurii sau scandări xenofobe, arbitrul ar putea ordona oprirea meciului.

În ciuda dominației galeriei, în teren cei de la U Cluj au fost învinși, scorul fiind 0-1.