S-au pacalit sefii CFR Cluj cu Kapetanos?

Atacantul cu salariu de 170 000 de euro este in stare sa joace maxim 20 de minute. El nu a mai jucat un meci intreg de trei luni.

In decembrie, inainte de a fi transferat de la Steaua, Kapetanos a fost operat la genunchi, insa sefii CFR nu si-au facut probleme din cauza aceasta, considerand ca isi va reveni rapid.

Atacantul grec a debutat cu bine in pregatiri, reusind sa inscrie un gol in partida cu FC Bihor, castigata de feroviari cu 5-0. Insa Kapetanos a acuzat dureri datorate unor probleme la nivelul meniscului şi al cartilajelor articulare, iar antrenorul Alin Minteuan spune, conform GSP ca grecul poate juca doar 20 de minute si asta cu infiltratii.

"Voi vorbi şi cu medicul şi in functie de asta vom lua o decizie in privinţa lui Kapetanos la ora meciului cu Branesti", a precizat antrenorul formatiei din Gruia. Dupa partida de campionat jucatorul va fi trimis in strainatate pentru un consult mai amanuntit.