Romania-Bosnia 3-0. Marica si Mutu duc Romania pe locul 3 in grupa pentru Euro 2012 - Vezi golurile

Marica si Mutu au marcat golurile care readuc sperantele de calificare la Euro 2012 in echipa Romaniei.

In minutul 9, jucatorul de la CFR Cluj, Gabi Muresan, a inscris cu capul, dar golul nu a fost valabil, pentru ca mingea nu a fost corect repusa in joc de la margine. In minutul 21 arbitrul a anulat si un gol al bosniacilor pe motiv de offside.

Mutu a dechis scorul in minutul 37, dupa ce a primit o centrare perfecta in fata portii de la Rat. Doua minute mai tarziu, Marica mareste avantajul romanilor. Scorul la pauza a fost 2-0.

In minutul 55, Marica inscrie inca un gol dupa ce ramane singur in fata portarului bosniac. In prelungirile partidei, Sapunaru a ratat un penalty.

Romania ajunge dupa acest rezultat pe locul 3 in grupa si spera la o calificare la Euro 2012.