Miercuri 17 Aprilie

Remiză în Gruia între CFR și FCSB, care o avantajează pe Farul lui Hagi. CFR Cluj este la al treilea egal consecutiv!

CFR Cluj și FCSB au terminat la egalitate duelul din Gruia, din etapa a 3-a a play-off-ului Superligii. Remiza o avantajează pe formația lui Gică Hagi, Farul Constanța, care rămân lideri în Superligă la o diferență de 4 puncte de clujeni.

Campioana a reușit deschiderea scorului prin Bîrligea, în minutul 19, în timp ce bucureștenii au reușit să marcheze în repriza a doua, dintr-o lovitură liberă executată impecabil de Florinel Coman, în minutul 68.

FCSB a mai reușit să marcheze încă odată în prelungirile meciului, chiar prin fostul atacant al CFR-ului, Billel Omrani, însă. golul a fost anulat pentru ofsaid.

Trupa lui Petrescu rămâne neînvinsă în ultimele opt etape (patru victorii, patru egaluri), însă, nu a reușit încă nicio victorie în play-off..

În sezonul regulat, duelurile dintre cele două rivale s-au sfârșit prin câte o victorie pentru fiecare formație, fiecare reușind să se impună cu 1-0 pe terenul adversarei.