Primul amical pierdut de studenti in Antalya: Universitatea Cluj-Anzhi Makhachkala 0-1

Acesta este primul amical pierdut de clujeni in actualul cantonament din Antalya. Rusii de la Anzhi Makhachkala, care evolueaza in prima liga, au inscris singurul gol al meciului in minutul 58.

Antrenorul Ionut Badea a inceput partida cu Popa, Ungurusan, Pele, Abrudan, Mendy, Nasser, Gheorghe, Cojocnean, Bostina, Cristea si Niculescu. In a doua repriza au intrat Bosneag, Buhus, Cucui, Munteanu, Izvoranu, Delgado, Pacurar, Balde, Voican, Lemnaru si Tony.

Scorul a fost deschis in minutul 58 de Holenda, care a trimis cu capul in poarta aparata de Popa. Pana la finalul partidei, rusii au mai avut cateva ocazii clare de gol, iar Munteanu a fost in minutul 90 la un pas de autogol.