Paszkany reclamă că arbitrul i-a furat cu Astra: ”Am primit un gol împotriva cursului jocului, din ofsaid”

Astra Giurgiu a câștigat meciul cu CFR Cluj, scor de 2-0, dar Paszkany reclamă că arbitrajul i-a fost potrivnic.

Nu cred că astăzi am pierdut din cauza antrenorului. Se ştie că avem foarte mulţi accidentaţi, am avut şi mulţi accidentaţi. Am primit un gol împotriva cursului jocului dintr-o fază pe care o consider ao greşeală de arbitraj. Iar pe lângă această eroare au mai fost două, Sougou nu ştiu de ce a primit cartonaş galben şi puteam fi conduşi cu 2-0 la pauză după o altă fază mare de offside.

Din păcate ne-a lipsit finalizarea şi ultima pasă, iar asta ţine de calitatea jocului. Putem spune adio titlului. Mai puteam presiune pe Steaua doar dacă câştigam toate partidele până în pauza de iarnă. De meciul de marţi depinde strategia noastră pentru acest sezon”, s-a plâns Arpad Paszkany la Digi Sport.

CFR CLUJ - ASTRA PLOIEŞTI 0-2 REZUMAT VIDEO