Nou caz nebun din fotbalul românesc. L-a alergat pe arbitru cu forfecele de tăiat vița de vie - FOTO

După ce un meci din Cluj a fost întrerupt de un țăran înarmat cu un topor, acum, la un alt meci, arbitrul a fost fugărit pe teren cu foarfecele de tăiat vița de vie.

Un suporter băut a intrat pe teren la meciul din Liga a IV - a Botoșani și l-a fugărit pe arbitrul Andrei Baciu, nemulțumit că acesta nu oprea meciul.

Era scorul 1-0 pentru echipa gazdă, CS Mihălăşeni, care juca împotriva celor de la AS Roma, scrie gazetabt.ro.

Arbitrul Andrei Baciu a dictat patru minute de prelungiri, dar, pentru că gazdele au tras de timp, centralul a prelungit meciul cu încă patru minute.

Suporterul a fost scos de pe teren de fotbaliştii de la CS Mihălăşeni, iar partida s-a încheiat fără probleme.

Bărbatul care a întrerupt cu toporul în mână un meci de fotbal la Răscruci, cercetat de Poliție