Mutu si Hagi, ovaționați ca adevărate GLORII la Cluj - VIDEO

Adrian Mutu si Gheorghe Hagi au fost ovaționați ca adevărate glorii ale fotbalului românesc, la meciul de retragere din activitate a “Briliantului”.

La Sports Festival a fost organizat, duminica seara, meciul de retragere a lui Adrian Mutu, printr-o partidă amicală, in care s-au întâlnit echipa României si gruparea stelelor mondiale, formată din foști coechipieri ai lui Mutu.

Înainte de meci, la prezentarea echipelor, tot stadionul a scandat numele lui Adrian Mutu si Gheorghe Hagi.

Prima repriza a fost marcată de golul lui Adrian Mutu si de pasele senzaționale ale lui Gheorghe Hagi, care au adus aminte de zilele bune ale fotbalului românesc. Scorul a fost 2 - 1, la finalul primelor 45 de minute de joc, pentru echipa Stelelor lumii.

În a doua repriză “Stele lumii” au mai marcat o data, scorul ajungând la 3-1. Pe finalul meciului, România a egalat scorul, printr-un penalty transformat de Ionel Ganea, iar egalarea a venit după o pasă dată de Adrian Mutu, care juca în echipa vedetelor internaționale.

Publicul a savurat golurile, iar la final a invadat terenul.