Meci amical: Universitatea Cluj - Neftchi Baku 1-0

Universitatea Cluj a invins cu 1-0 formatia din Azerbaidjan, prin golul marcat in minutul 30 de Lemnaru.

Marian Pana i-a trimis in teren la meciul amical de astazi pe Matache, Ungurusan, Munteanu, Izvoranu, Belosevic, Reinaldo, Balde, Ionescu, Lemnaru, Cojocnean si Machado. Din a doua repriza au intrat si Cvirik, Castro si Hutan, iar Bosneag l-a inlocuit in minutul 75 pe Hutan. In minutul 88, Ungurusan a fost inlocuit de George Busca.

Golul a fost marcat in minutul 30 de Lemnaru, printr-o lovitura de cap. A primit cartonas galben Izvoranu, pentru fault, in minutul 67.

Acesta a fost ultimul meci de pregatire disputat de clujeni. Iata rezultatele inregistrate in celelate partide disputate de clujeni in stagiul de pregatire din Austria: U Cluj – Dinamo 1-0, U Cluj – Videoton 2-3, U Cluj – Al Ahly 2-1, U Cluj – SC Leogang 8-0.