Miercuri 24 Aprilie

Universitatea Cluj - FCM Targu Mures 1-2 (FINAL). Video gol decisiv PRODAN, fost jucator la U

Universitatea Cluj a jucat de la ora 11.00 partida pentru promovare in compania jucatorilor de la FCM Targu Mures. Meciul este derby -ul seriei a doua din Liga 2.

FINAL DE PARTIDA. FCM Targu Mures egaleaza in clasament pe Universitatea Cluj

Minutul 86 : Gol Targu Mures ! Bitis centreaza in careu si Prodan reia in plasa . U Cluj - FCM Tg Mures 1-2

Minutul 85 : Mare ocazie pentru mureseni. Prodan dribleaza doi jucatori in careu dar in momentul sutului din 10 m este blocat de Bonati.

Minutul 78 : Roman este inlocuit de Wagner la mureseni

Minutul 75 : Lemnaru dribleaza in careu si inscrie din 6 m. U Cluj - Tg Mures 1-1

Minutul 74 : Schimbare la Tg Mures : Vancea este inlocuit de Ciprian Prodan, fost golgeter al lui U in 2001-2002

Minutul 73 : Centrare Acosta, Basso sterge mingea dar aceasta trece pe langa poarta

Minutul 69 : Sut periculos Acosta, preluare pe piept si sut puternic din 30 m al spaniolului de la U, putin in stanga portii

Minutul 68 : Stere da un lob in careu catre Vancea, care reia din prima, usor peste poarta. Tg Mures-ul rateaza desprinderea pe tabela

Minutul 66 : Vancea face o incursiune pe stanga si suteaza, dar retine Matache. Partea dreapta a apararii clujene este depasita din nou.

Minutul 65 : Clujenii ataca direct poarta , sut Voican din 25 de metri, dar peste poarta

Minutul 62 : Un nou sut al lui Roman spre poarta , Roman este frecvent scapat din marcaj de aparatorii clujeni

Minutul 61 : Mureseanul Bitis trage peste poarta de la marginea careului

Minutul 60 : Cartonas galben Reinaldo

Minutul 60 : Sut Ungurusan, Lecic deviaza periculos , dar retine portarul muresean

Minutul 59 : Iese Machado, intra Lecic

Minutul 58 : Acosta executa o lovitura libera de la 20 m, peste poarta

Minutul 57 : Sut Roman, din careu, retine Matache

Minutul 52 : Asediu la poarta lui U , incheiat cu un sut al lui Roman pe langa vinclu

Minutul 52 : Sut in forta Szilagy dar pe centrul portii, nici o problema pentru portarul clujean

Minutul 49 : Bitis suteaza mult peste poarta lui Matache

Minutul 48 : Szilagy suteaza in zid din lovitura libera de la 20 m

Minutul 47 : Vancea patrunde in careu dar sutul este slab si e retinut de Matache

Minutul 46 : Incepe repriza a doua . Dolha a fost inlocuit de Cojocnean

FINAL DE REPRIZA U Cluj- FC Targu Mures 0-1

Minutul 45 : Lemnaru este aproape de a fura o minge de la portarul Danalache, dar i-a lipsit o fractiune de scunda

Minutul 45 : Machado suteaza dar Danalache salveaza

Minutul 35 : Bara la un sut al lui Anton si Tg Mures trece pe langa majorarea scorului

Minutul 34 : Gol Targu Mures . Roman reia cu capul sub bara dupa o centrare de pe partea dreapta

Minutul 29: Lemaru are o ocazie mare, dar rateaza

Minutul 22: Lemnaru executa lovitura de la 11 metri, dar apara Danalache

Minutul 21: Acosta este faultat in careu si Universitatea Cluj primeste penalty

Minutul 21: Machado a patruns in careu si a tras cu stangul, dar a respins portarul de la Targu Mures

Minutul 18: Roman a patruns prin defensiva si i-a pasat lui Vancea, care a ratat ocaziua inceputului de meci

Minutul 16: Portarul Danalachea fost accidentat in atac de Machado, care a intrat tare

Minutul 15: Centrare Popa si reluare Lemnaru, dar apara portarul

Minutul 12: Reinaldo a fost la un pas de o reusita, dar nu a concretizat

Minutul 7: Ambele echipe joaca cu mare bagare de seama, fara mari ocazii de gol

Minutul 1: A inceput partida

Echipele de start:

"U" Cluj: Matache -B. Ungurusan, Basso, Bonatti, Acosta - Tene, Reinaldo, Dolha, Ad. Popa - Machado, Lemnaru?

FCM Targu Mures: Danalache - C. Pop, Gongolea, Balau, Szilagyi - P. Anton, Vartic, Stere, Bitis - D.Roman, Vancea