LIVE TEXT - Internationale Milano - Bayern Munchen ('71 Milito). Inter -ul lui Chivu este noul rege al Europei

Internationale Milano, cu Cristian Chivu titular, intalneste in finala Champions League Bayern Munchen. Ambele echipe nu au mai castigat de o vreme marele trofeu, asa ca meciul va fi disputat.

Inter a jucat ultima data in finala Champions League acum 38 de ani. Italienii au doua trofee in palmares: in 1964 (3-1 cu Real Madrid) si 1965 (1-0 cu Benfica Lisabona).

Bayern Munchen a castigat de patru ori marele trofeu, in 1974 (4-0 cu Atletico Madrid), 1975 (2-0 cu Leeds United), 1976 (1-0 cu Saint Etienne) şi 2001 (1-1, 5-4 după penalty-uri, cu Valencia).

Minutul 90 + 3: Internationale Milano a castigat marele trofeu

Minutul 90: Partida prelungita cu 3 minute

Minutul 89: Marco Materazzi intra in teren, in ultima schimbare de la Inter. A iesit Diego Milito

Minutul 85: Robben patrunde in viteza si centreaza, dar nu are cine sa reia in poarta

Minutul 83: Schweinsteiger faultat si Bayern are o sansa, dar Robben suteaza in zid

Minutul 79: Muntari intra in loccul lui Pandev

Minutul 78: Van Bommel vede cartonasul galben dupa un fault la Milito

Minutul 75: Iese Olic si Intra Gomez

Minutul 70: GOOL Inter. Diego Milito inscrie in urma unui contraatac, dupa ce a fost preluata mingea si Eto'o i-a pasat argentinianului

Minutul 69: Chivu iese si intra Stankovik

Minutul 68: Robben ruteaza din careu, dar mingea este respinsa

Minutul 67: Sneijder executa o lovitura libera cu pamantul, dar portarul de la Bayern retine

Minutul 66: Klose il inlocuieste pe Altintop, pentru a consolida atacul

Minutul 65: Robben faultat de Pandev, iar Bayern obtine un fault

Minutul 62: Chivu intervine si scoate o minge deviata de Olic

Minutul 58: Chivu il deposedeaza pe Robben, care obtine un corner. Jucatorul executa lovitura, dar balonul trece printre toti jucatorii aflati in careul Interului

Minutul 56: Altintop trage puternic din careu, dar mingea a trecut putin pe langa poarta

Minutul 54: Sneijder executa o lovitura libera, peste poarta

Minutul 50: Patrunde Eto'o, dar fundasii de la Bayern resping atacul

Minutul 48: Goran Pandev a primit mingea in careu, dar a sutat peste poarta

Minutul 46: Muller a avut ocazia sa egaleze in primul minut al reprizei secunde, dar portarul retine

Repriza a doua

Minutul 45 + 1: Pauza

Minutul 45: Partida este prelungita cu un minut

Minutul 42: Inter pe atac, dar atacantii nu reusesc sa finalizeze. Sneijder a primit de la Milito, dar rateaza

Minutul 39: Altintopil incearca pe Julio Cesar cu un sut, dar rateaza

Minutul 35: GOOL Internationale Milano! Milito paseaza la 20 de metri pentru Sneijder, reprimeste de la acesta si il executa pe Butt cu un sut plasat din 10 metri

Minutul 31: Robben il depaseste pe Chivu si trimite mingea la Muller, care suteaza de ;a 16 metri, dar peste poarta

Minutul 29: Robben este faultat de Chivu, dupa ce l-a depasit pe roman

Minutul 27: Robben ii paseaza lui Muller, dar Lucio respinge

Minutul 23: Sneijder trage de la 25 de metri, dar fara probleme

Minutul 21: Bayern e in atac, dar Robben trage pe langa poarta

Minutul 17: Inter pleaca pe atac, iar Sneijder si trage de la 20 de metri

Minutul 15: Robben centreaza in careu, Olic vrea sa preia dar este blocat de Maicon

Minutul 14: Robben centreaza dintr-o lovitura de colt, dar Julio Cesar retine

Minutul 13: Altintop primeste mingea si suteaza de la 20 de metri, dar mingea se loveste in blocajul italienilor

Minutul 11: Sneijder il faulteaza tare pe Schweinsteiger la marginea careului, iar centralul dicteaza fault in atac

Minutul 7: Robben patrunde si centreaza oentru Ivica Olic, care insa nu inscrie pentru Bayern

Minutul 4:  Milito primeste o pasa la marginea careului, insa preluarea il obliga sa intoarca mingea pana la Sneijder, care suteaza in blocaj

Minutul 3: Olic centreaza in careu, dar Samuel respinge

Minutul 2: Robben porneste pe un contraatac, insa este blocat prin fault de Walter Samuel

Minutul 1: A inceput Finala Champions League editia 2009 - 2010

Echipe probabile:

Inter: Júlio César - Maicon, Lúcio, Walter Samuel, Cristian Chivu - Javier Zanetti, Esteban Cambiasso - Wesley Sneijder - Samuel Eto'o, Diego Milito, Goran Pandev

Rezerve: Francesco Toldo, Iván Córdoba, Dejan Stankovic, Sulley Muntari, McDonald Mariga, Marco Materazzi, Mario Balotelli

Antrenor: Jose Mourinho

Bayern: Hans-Jörg Butt - Philipp Lahm, Daniel van Buyten, Martín Demichelis, Holger Badstuber - Arjen Robben, Mark van Bommel, Bastian Schweinsteiger, Hamit Altintop - Thomas Müller, Ivica Olic

Rezerve: Michael Rensing, Andreas Görlitz, Miroslav Klose, Danijel Pranjic, Diego Contento, Mario Gomez, Anatoli Timoşciuk

Antrenor: Louis Van Gaal

Arbitri: Howard Webb - Michael Mullarkey, Darren Cann - Martin Atkinson (Anglia)