LIVE TEXT U Cluj - Dinamo 2-1!

Universitatea Cluj reuseste sa obtina inca 3 puncte de la Dinamo, dupa victoria obtinuta 2-1 in aceasta seara.

FINAL

Minutul 90- Buhus a primit cartonas galben pentru fault

Minutul 87- Marius Popa respinge excelent o minge trasa pe poarta de Gaman

Minutul 83- Marius Popa retine o minge periculoasa trimisa cu capul de Alexe

Minutul 80- Schimbare la Dinamo: in locul lui Danciulescu a intrat Tucudean

Minutul 80- Mendy primeste, tot pentru fault, al doilea cartonas galben si este eliminat

Minutul 53- Rubio cade in careul clujenilor, dar arbitrul nu acorda nimic

Minutul 51- Claudiu Niculescu executa lovitura libera, care mingea este deviata de dinamovisti in corner

Minutul 50- Machado este faultat la marginea careului dinamovist

Minutul 46- Schimbare la Dinamo: intra intra Catalin Munteanu in locul lui patrascu

Minutul 46- Schimbare la U Cluj: intra Balde in locul lui Bostina, care s-a accidentat. Machado a preluat banderola de capitan

Minutul 46- Incepe repriza a doua

PAUZA

Minutul 44- Bostina este accidentat si meciul este intrerupt

Minutul 35- Nasser trage de la distanta pe poarta, dar Dolha reuseste sa respinga

Minutul 34- Claudiu Niculescu faulteaza in atac, considera arbitrul

Minutul 29- Abrudan il blocheaza bine pe Rubio in careu

Minutul 20- Alexe trage peste poarta clujenilor

Minutul 17- GOOL! Claudiu Niculescu deschide scorul printr-o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Delgado. Vezi golul

Minutul 12- Marius Popa apara bine in fata lui Rubio ramas singur cu portarul

Minutul 11- Pele il opreste regulamentar pe Ganea care tasnise spre poarta clujenilor

Minutul 1- A inceput meciul

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iata echipele de start:

U Cluj: Popa, Buhus, Abrudan, Pele, Mendy, Delgado, Nasser, Bostina, Cojocnean, Machado, Niculescu

Dinamo: Dolha, Rubio, Gaman, Grigore, Diabate, Barboianu, Kone, Patrascu, Alexe, Danciulescu, Ganea

Universitatea Cluj intalneste pe Dinamo Bucuresti de la ora 20.30 pe stadionul din Medias. Meciul este deosebit de important pentru ambele echipe. Bucurestenii vor sa ramana in topul campionatului, iar U Cluj sa nu retrogradeze.

Antrenorul echipei U Cluj, Ionut Badea, a declarat ca meciul va fi dificil, chiar daca din lotul lui Dinamo lipseste Torje. "Ne asteapta o partida dificila contra unei echipe bune a campionatului. Sunt convins ca vor veni sa isi joace sansa cat de bine o sa poata. Torje si Moti sunt suspendati si nu cred ca asta constituie un avantaj pentru noi. Au jucatori in componenta lotului care ii pot substitui. Dinamo oarecum si-a regasit un echilibru. O oarecare liniste care se vede in teren. Asta nu inseamna ca sunt invincibili", a spus Badea.

In meciul tur, Universitatea Cluj a castigat cu 4-3 pe terenul echipei Dinamo.

Niculescu a plans la finalul meciului cu Dinamo: "Astazi un ochi rade si altul plange" - VEZI prima reusita a lui "Clau-gol"