LIVE TEXT Steaua - TSKA Sofia 2-0 Vezi golul lui Tatu

Steaua intalneste de la ora 20.30 TSKA Sofia la Cluj in prima mansa a play-of-ului Europa League.

Minutul 88- Yanchev a salvat Steaua, dupa ce a scos de pe linia porti o minge sutata de Zicu

Minutul 76- GOOOLLL Steaua!  Tatu a inscris al doilea gol cu un sut din afara careului

Minutul 57- Zicu a executat un corner si Bandalovski a reluat cu capul peste poarta

Minutul 52-  Yanchev a tras de la 30 de metri pe langa

Minutul 46- A inceput repriza secunda

PAUZA

Minutul 45+1- Tanase trage din afara careului, dar M'Bolhi a scos mingea in corner
Minutul 42- Tatu a primit o pasa de la Latovlevici si a ramas singur in careul advers si a tras in portar

Minutul 30- Platini a centrat si Latovlevici a deviat mingea si un jucator al TSKA a trimis pe langa

Minutul 16- GOOOLLL Steaua! George Galamaz a inscris cu capul dupa o centrare de la Brandan

Minutul 13- Banel Nicolita a ratat o mare ocazie de a inscrie

Minutul 1- A inceput meciul

Patronul Stelei, Gigi Becali, a declarat la sosirea la Cluj ca isi doreste o victorie cu 1-0 sau 2-0, pentru a scapa de emotiile din deplasare.

Toate biletele de la aceasta partida au fost vandute, astfel ca in tribune sunt asteptati 20.000 de fani, dintre care majoritatea vor sustine Steaua, spre bucuria lui Gigi Becali si a lui Helmuth Duckadam, presedintele Steaua, care a declarat ca echipa din Ghencea are 40-45% dintre suporterii din Romania.

Echipele probabile:

Steaua: Tatarusanu - Martinovic, Galamaz, Iliev, Latovlevici - Nicolita, Bourceanu, Brandan, Tanase - M. Costea, Tatu

Rezerve: Stanca, Gardos, Prepelita, Geraldo, Rusescu, Bicfalvi, Nikolic

TSKA Sofia: M'Bolhi - Ademar, Halilovic, Stoianov, Trifonov - Bandalovski, Yanchev, Galchev Zicu - Michel Platini, Spas Delev

Rezerve: Karadzhov, Vidanov, Kostov, Petrov, Dechev, Nelson, Zivec