LIVE TEXT Rapid - U Cluj 3-0 (FINAL)

U Cluj intalneste Rapidul lui Sumudica intr-un meci in care echipa are nevoie de 3 puncte ca de aer.

VEZI REZUMAT VIDEO RAPID - U CLUJ

FINAL

Minutul 88- Hutan respinge o minge sutata de Grigorie de la marginea careului

Minutul 87- Glauber primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 84- Grigorie executa o lovitura libera, suteaza pe poarta, dar retine Hutan

Minutul 80- GOOL! Sburlea inscrie din careu

Minutul 78- Bostina primeste cartonas galben pentru fault

Minutul 75- Schimbare la U Cluj: intra Delgado in locul lui Ungurusan

Minutul 72- Schimbare la Rapid: intra Grigorie in locul lui Cecinha

Minutul 72- Schimbare la U Cluj: iese Balde, intra Gheorghe

Minutul 69- GOOL Rapid! Herea inscrie din foarfeca, iar portarul Hutan gafeaza incredibila

Minutul 66- Lovitura libera pentru U Cluj. Executa Pacurar in zid.

Minutul 60- Schimbare la Rapid: intra Sburlea in locul lui Cassio

Minutul 53- Schimbare la U Cluj: intra Lemnaru in locul lui Pit

Minutul 53- Lovitura libera pentru U. Executa Pacurar, mingea este deviata in corner

Minutul 46- Schimbare la Rapid: iese Grigore, intra Costa

PAUZA

Minutul 40- Bostina centreaza in careu pentru Pit, dar acesta comite fault in atac

Minutul 38- Spadacio suteaza pe poarta, dar resping clujenii in corner. La reluare, Antonio trage peste poarta

Minutul 1- A inceput partida

Ultima intalnire dintre cele doua echipe, din februarie 2008, s-a terminat cu victoria clujenilor, cu scorul de 2-1.

U Cluj a inceput bine campionatul si a castigat cu Dinamo, dar de cateva etape jocul scartaie, motiv pentru care Marian Pana si-a dat demisia.

Pe banca tehnica este acum Claudiu Niculescu, care isi joaca probabil sansa de a ramane definitiv antrenor al "sepcilor rosii".