Miercuri 24 Aprilie

Jaqueline Cristian, meci de infarct la Cluj, în Fed Cup. România a egalat Rusia - VIDEO

Jaqueline Cristian a reușit un meci de senzație la Cluj, în Fed Cup, invingand-o pe Veronica Kudermetova.

Românca a început mai slab meciul, dar s-a redresat pe finalul primului set, pe care l-am câștigat cu scorul de 7 la 5. Jucătoare din Rusia a avut în serviciul foarte precis în primul set, dar apoi a început să rateze.

Setul al doilea a fost dominat categoric de Jaqueline Cristian. Scorul în ultimul set a fost de 6 la 3.

Jaqueline Cristian a obținut victoria și a dus scorul la partide la 2 - 2, după ce Ana Bogdan a pierdut înaintea ei. Publicul a fost de senzație și a susținut sportivele noastre pe durata celor 3 ore de meci. "Nu am cuvinte sa descriu ce emoții am. Mulțumesc acestui public minunat", a spus Jaqueline Cristian.

Câștigătoarea duelului România - Rusia se va decide în meciul decisiv, care începe la ora 19.00.