Iuliu Muresan: Jorge Costa nu a gresit cu nimic. E o infrangere nemeritata VIDEO

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat ca postul lui Jorge Costa nu e in pericol, pentru ca nu a gresit cu nimic. Muresan a acuzat arbitrajul.

"Am jucat mai bine ca si Dinamo. In repriza secunda mi s-a parut ca a fost gol acela al lui Kapetanos. A fost un 11 metri foarte usor acordat. Nu a fost practic nimic acolo.

Sunt suparat pe scor si faza aceea cu mingea lui Kapetanos trebuie vazuta de 20 de ori, pentru ca a fost o faza foarte grea. Nici eu nu mi-am dat seama la reluari", a spus presedintele CFR Cluj.

Iuliu Muresan a spus ca nu are ce sa ii reproseze lui Jorge Costa. "De ce sa nu avem incredere in el? Nu stiu de ce pui intrebarea asta. Nu a gresit cu nimic Jorge Costa. Echipa a jucat bine si e o infrangere nemeritata", a mai adaugat seful CFR Cluj.

Meciul CFR Cluj - Dinamo s-a terminat cu scorul 2-3, dar clujenii au condus pana in minutul 80.

Vezi mai jos rezumatul video al partidei...
CFR Cluj - Dinamo 2-3. REZUMAT VIDEO Gol Niculae dupa minutul 90