Ionut Badea: La pauza au fost tensiuni primitive. Asa s-a ajuns la imbranceli - VIDEO

Antrenorul Universitatii Cluj, Ionut Badea, a declarat ca mutarea lui Adrian Cristea in centru la derby-ul cu CFR a fost inspiratia patronului.

"Ii felicit pe jucatori pentru modul cum au crezut ca pot reveni. Au fost momente de intelepciune si la pauza, si in timpul partidei. A fost si inspiratia patronului, cu mutarea lui Cristea in centru", a declarat Ionut Badea, la finalul partidei CFR-Universitatea, terminata la egalitate, 1-1.

El a recunoscut ca la pauza au avut loc incidente. "La pauza au fost tensiuni primitive, nedescarcate inainte de partida, a fost mai putin autocontrol. Asa s-a ajuns la imbranceli", a mai spus Badea.

Antrenorul sustine ca este multumit de atmosfera de pe stadion, dar nu crede ca Mendy merita cartonasul rosu.

Vezi si

CFR Cluj-U Cluj, un derby de infarctj! Goluri contestate, altercatie la vestiar si un jucator scos cu targa de pe teren - VIDEO

Jucatorii de la U Cluj au lipit in vestiar stickere cu un suporter U care urineaza pe sigla CFR - VIDEO si FOTO

Claudiu Niculescu, scos pe targa si cu masca de oxigen de pe teren. Atacantul lui U a cazut dupa ce a fost faultat de Cadu - VIDEO

Claudiu Niculescu: Nu mai stiam de mine, dar i-am auzit pe suporteri - VIDEO