Vasile Miriuță după înfrângerea cu Astra Giurgiu: ”Sincer să fiu nu meritam mai mult”

Tehnicianul CFR Cluj, Vasile Miriuță este nemulțumit de prestația echipei sale în partida cu Astra Giurgiu și recunoaște că nu meritau victoria.

Miriuță a declarat că echipa a făcut un meci slab și chiar dacă au jucat timp de aproape o repriză în superioritate numerică nu au reușit să fructifice avantajul.

"Sincer sa fiu, nu am meritat mai mult astazi. Am facut un meci slab, sub asteptari. Am jucat multe minute cu un om in plus, dar nu am stiut sa fructificam aceasta situatie.

Am avut doi atacanti de careu, asta este, mergem mai departe. Important e ca jucatorii sa ma respecte asa cum ii respect si eu, si asta se intampla de cateva saptamani mai mult", a spus Vasile Miriuță la Dolce Sport.

CFR Cluj a pierdut partida, disputată duminică, împotriva ocupantei locului doi în campionat Astra Giurgiu cu scorul de 1-0.