Ganea crede că U Cluj se va menține în Liga 1. ”Mai vreau 4-5 jucători” - VIDEO

Ionel Ganea a declarat după egalul cu Gaz Metan Mediaş că mai vrea 4-5 jucători.

Eu zic că a fost un meci de antrenament foarte bun. A fost o ocazie să-mi prezint echipa. Eu cred că băieții s-au descurcat destul de bine. Sunt mulțumit, dar dacă aș putea să mai aduc 4-5 jucători ar fi mai bine. Campionatul este foarte lung și pot apărea accidentări”, a declarat Ionel Ganea

Despre noile achiziții, antrenorul a spus că ”din punct de vedere fizic mai au de muncit. Ei s-au prezentat destul de bine și dacă vor continua așa cu pregătirea fizică, eu cred că ei vor recupera foarte repede și va fi un câștig pentru noi”.

Ionel Ganea a spus că ”avem șanse mari să rămânem în Liga 1, dar mai îmi doresc câțiva jucători”.

În amicalul ”U” Cluj - Gaz Metan, terminat 1-1, au marcat Roy, în minutul 88, și Tahar, în minutul 70.