CFR Cluj UMILITĂ de Pandurii. Meciul s-a terminat 4-0

Pandurii Târgu Jiu a făcut instrucție cu CFR Cluj, câștigând meciul cu scorul de 4-0.

Felicit formaţia Pandurii Târgu Jiu pentru jocul prestat şi pentru victorie. Este umilitor rezultatul şi îmi cer scuze suporterilor. Trebuie să ne revenim repede pentru semifinala Cupei României cu Universitatea Cluj. M-a deranjat atitudinea jucătorilor mei. Mă aşteptam la altceva din partea lor după primul gol încasat. Va trebui să analizăm ce am făcut rău, pentru că bine nu am făcut nimic. Camora are ruptură şi ne va lipsi în perioada următoare”, a spus Trică la Digi Sport.

CFR Cluj a rămas pe ultimul loc în Liga 1. Jucătorii de la Pandurii Târgu Jiu au marcat primele două goluri în prima repriză, prin Roman, iar în minutul 46 Amadio și-a dat autogol. În repriza secundă au înscris Eric şi Shalaj.