CFR Cluj s-a calificat în sferturile Cupei României - REZUMAT VIDEO

CFR Cluj s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins cu 1-0 echipa Gaz Metan Mediaș.

Golul calificării a fost reușit de George Țucudean. Eroul meciului a fost, însă, Camora, care a scos mingea de două ori de pe linia porţii.

În prima repriză s-a jucat echilibrat. Țucudean, în minutul 10, a reluat spectaculos din dreptul punctului cu var, însă mingea a mers peste poartă. Gazdele au avut și ei un șut periculos prin Chamed, însă Jesus Fernandez a prins cu siguranță mingea trimisă de fotbalistul Gazului. ⁣

Echipa noastră a început în forță repriza secundă, a controlat jocul, iar în minutul 64, Țucudean a dat lovitura la Mediaș. Deac a centrat perfect din corner, iar “Țucu” a reluat spectaculos în plasa porții medieșene pentru 1-0. După gol, Gaz Metan a presat, și-a creat cateva ocazii importante de poartă, însă apărarea noastră s-a achitat perfect de sarcini.