CFR Cluj a ratat să ajungă pe primul loc. A terminat la egal, 2-2, cu Sepsi Sf Gheorghe

Sepsi Sf. Gheorghe a terminat la egalitate luni, pe teren propriu, cu CFR Cluj. Meciul s-a terminat 2-2.

Sepsi a deschis scorul în minutul 10, când Mark Tamas a înscris cu o lovitură de cap la lovitura liberă executată de Ştefănescu. Oaspeţii au egalat în minutul 32, la cornerul lui Deac fructificat de Yuri. După numai patru minute CFR a trecut în avantaj prin golul reuşit de Janga. Gazdele au marcat golul egalizator în minutul 73, când a înscris Safranko.

Clujenii puteau urca pe primul loc al campionatului, dar nu au putut face asta și rămân pe locul secund, cu 60 de puncte, la un punct în spatele liderului Farul.