CFR Cluj a jucat un meci remarcabil cu Oţelul Galaţi: SCOR 2-1 Rezumat VIDEO

CFR a reuşit să câştige meciul ce a avut loc,luni seară, pe terenul celor de la Oţelul cu scorul final de 2 la 1.

CFR a început tare meciul de la malul Dunării, asta şi pentru că a avut un om în plus. Pe Benga (6), de la gazde, care l-a faultat aiurea pe Rui Pedro în careu şi i-a prilejuit lui Gabi Mureşan să transforme pentru 0-1, scrie dolce-sport.ro

"Avem mentalitate de campioni, jucăm fotbal indiferent dacă sîntem în inferioritate sau dacă sîntem conduşi. Andone a avut mare curaj, a schimbat mulţi jucători din primul «11» şi a fost inspirat", a declarat preşedintele CFR Iuliu Mureşan.

Antrenorul CFR-iştilor a fost mulţumit de evoluţia jucătorilor: "Ne-am blocat foarte bine, fundaşii s-au apărat excelent. Am avut o singură ocazie şi am dat gol, norocul a fost cu noi".

Primul gol a fost marcat în minutul 7 de Muresan care a înscris din penalty. Al doilea gol al jocului a fost în favoarea Oţelului, iar balonul a intrat în poarată datorită lui Inkango care a înscris cu un şut din unghi, chiar pe sub Felgueira.

Meciu a continuat şi după pauză cu un plus pentru CFR. Ronny a înscris din marginea careului mare în minutul 53.