CFR - Kapfenberg 3-0, in al doilea meci de pregatire din Antalya

Au marcat Traore si Emil Dica (de doua ori)

Dupa ce au invins in primul joc pe Wiener Neustadt cu 3-2 , astazi jucatorii condusi de Andrea Mandorlini au intalnit o alta echipa din prima liga austriaca, Kapfenberg.

CFR a inceput partida in forta , atacand inca din primele minute , dar nu a reusit sa inscrie , astfel ca la finalul primei reprize scorul era 0-0. In a doua repriza Mandorlini a schimbat aproape intreaga echipa , doar Panin, Alcantara , Muresan si N.Dica ramanand in teren din formatia initiala.

In partea a doua a reprizei secunde clujenii se dezlantuie si reusesc sa inscrie trei goluri in doar opt minute.

In minutul 68 Traore protejeaza bine balonul primit in careu de la Tony si inscrie pe langa portarul austriac, in minutul 73 centrarea lui E Dica este deviata de un jucator austriac in propria poarta , pentru ca in minutul 76 acelasi E.Dica sa stabileasca scorul final , transformand un penalty obtinut de brazilianul Nei.