Ceahlaul - CFR Cluj 0-2 . VIDEO goluri Vranjes si Camora

Clujenii au invins dar nu au reusit sa demonstreze ca au depasit perioada slaba, fiind salvati pe final doar de interventiile portarului Beto.

Meci greu pentru Andone si elevii sai, care veneau dupa o perioada dificila marcata de infrangerile umilitoare cu Rapid si Concordia.

Echipa a inceput hotarat partida, reusind sa-si domine adversarii, si avand cateva ocazii de gol.

In minutul 18 Hora dribleaza spectaculos la marginea careului, este faultat si se acorda lovitura libera. Vranjes inscrie cu o executie perfecta, un sut puternic si cu efect direct in vinclul portii.

La mai putin de 10 minute distanta, acelasi Vranjes loveste bara la o centrare, iar Peralta nu reuseste sa inscrie desi se afla la doar 7-8 metri de poarta.

In repriza a doua CFR-istii au pierdut initiativa, lasand nemtenilor sansa de a ataca periculos, doar inspiratia lui Beto reusind sa salveze echipa in doua-trei ocazii clare.

CFR a avut si un gol anulat in minutul 60, pe motiv de offside, desi la reluare s-a vazut ca Ronny era pe aceeasi linie cu ultimul aparator.

In ultimele minute, la un contraatac Sougou reuseste sa scape liber, paseaza lui Camora si el demarcat, care inscrie.

Feroviarii au reusit in urma rezultatelor din aceasta etapa sa se distanteze de urmaritoarele Dinamo si FC Vaslui.

Ceahlaul: Jovici - Dumitras, Ichim, Cazan, Tepes - Monroy, Achim - Onciu, Stana, Golubovici - M. Constantinescu.

Rezerve: Villadsen, Forminte, Badescu, Druga, Popa, Vitelaru, Muscalu

CFR Cluj: Beto - Lionn, Cadu, Maftei, Camora - Peralta, B. Sare - Sougou, Hora, Vranjes - Ronny.

Rezerve: Stancioiu, Nicoara, Bastos, Rui Pedro, Godemeche, Panin