Simona Halep este câștigătoarea turneului de la Dubei, după finala disputată împotriva Karolinei pliskova.
Drept răsplată, jucătoarea de tenis a spus că își va face câteva cadouri în Duare planuti mari după ce va ajunge înapoi în România.
"Am multe lucruri in minte, dar nu stiu ce o sa aleg. Sigur voi merge un pic la mall pentru a-mi cumpara ceva, dar nu foarte mare. Cand voi ajunge acasa, ma voi uita, cred, dupa o casa", spunea Halep, conform site-ului oficial WTA.
Datorită victoriei sale din Emiratele Arabe Unite, Simona Halep a primit 900 puncte WTA și va putea ajunge din nou pe locul 3 în clasamentul mondial.
0 Comentarii