Ce a spus Ioan Ovidiu Sabău după înfrângerea cu FC Voluntari. „U” conducea cu 2-1 în minutul 87: „Situația se complică”

Universitatea Cluj a condus-o pe FC Voluntari cu 2-1 până în minutul 87, dar a fost învinsă cu 3-2, după goluri luate în minutele 87 și 90+2. La finalul jocului, Ioan Ovidiu Sabău a ținut să-și laude jucătorii și a pus eșecul pe seama oboselii acumulate.

Ca joc, am început destul de bine, dar a venit acea greșeală, acea eliminare. Am revenit în joc, cu efort, am intrat cu 2-1 la pauză. A doua repriză, puține ocazii de a marca. Au avut câteva situații cei de la Voluntari.

Am cedat destul de ușor, mai ales zonele laterale. Ei au avut posesia. Noi am venit după meciul de Cupă, în care am făcut un efort foarte mare.

Vreau să-i laud pe jucători pentru că au făcut un efort extraordinar. Situația se complică, mai avem trei finale, sperăm să ne refacem, să refac toți jucătorii, pentru că e un lot destul de subțire din punct de vedere numeric. Se vede o oboseală la unii dintre ei”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău.