Bielanovici si Kone au spart gheata cu FC Timisoara si au inscris, dar clujeni au pierdut - VEZI golurile clujenilor!

CFR Cluj nu s-a ridicat la nivelul timisorenilor in derby -ul provinciei, jucat in Banat. Este prima victorie in campionat pentru FC Timisoara si prima infrangere pentru Cluj. Bilenovici si E. Kone au reusit sa puncteze pepntru "feroviari".

Bielanovici a deschis scorul in minutul 26. Jucatorul a profitat de faptul ca un aparator a gresit si a trimis ingea in plasa. Timisorenii si-au revenit repede din soc si dupa numai 3 minute au inscris cu un sut frumos expediat de Curtean.

Jocul a fost dominat de banateni care au inscris si in minutul 35 prin Axente pentru 2-1.

Repriza a doua a inceput cu FC Timisoara in atac si Curtean a dus scorul la 3-1 si parea ca partida a fost transata. Clujenii au mai rabufnit in finalul meciului prin Emanuel Kone, in minutul 90+1.