FC Timisoara - CFR Cluj 3-2 . Clujenii au fost dominati clar tot meciul. REZUMAT VIDEO

Minutul 90+4 Clujenii ataca sperand la egalare insa meciul de incheie . Timisoara obtine o victorie meritata. CFR a jucat slab pe tot parcursul meciului

Minutul 90+ 1 Emanuel Kone scapa pe stanga si inscrie cu un lob

Minutul90 Se arata 4 minute de prelungiri.

Minutul 87 Alcantara intra in locul lui Hora

Minutul 81 Cartonas galben Taborda pentru tragere de timp

Minutul 81 Goga suteaza periculos putin pe langa vinclu, la o pasa a lui Magera.

Minutul 81 Panin primeste galben la un fault asupra lui Zicu

Minutul 80 Iese Curtean , intra Zicu.

Minutul 77 Bjelanovici reia cu capul putin pe langa poarta o centrare foarte buna a lui Culio

Minutul 75 Curteaqn vrea sa obtina hat-trick-ul . Sutul sau violent de la 20 de metri trece putin deasupra transversalei .

Minutul 70 Intra Emanuel Kone in locul lui Dani

Minutul 65 Intra Traore, iese Deac

Minutul 60 Sut periculos Magera putin pe langa poarta.

Minutul 58 Timisoara - CFR 3-1 . Faza cursiva a banatenilor cu Axente care suteaza din coltul careului iar Nuno Claro respinge exact in picioarele lui Curtean , care inscrie cu usurinta.

Minutul 54 Axente il intoarce cu o pirueta pe Muresan la marginea careului clujenilor si suteaza insa sutul este imprecis

Minutul 52 Dani scapa in careu insa Sepsi il deposedeaza in ultimul moment prin alunecare

CFR a inceput sa atace, Timisoara a cedat initiativa.

Minutul 51 Neintelegere Picolo - Nuno Claro, Picolo la un pas sa inscrie in propria poarta

Minutul 50 Ocazie CFR . Culio suteaza fara preluare din marginea careului insa respinge portarul timisorean.

Minutul 46 A inceput repriza a doua.

Minutul 45 +2 Pauza. CFR a fost in genunchi intreaaga repriza, nu a construit nimic. Mandorlini are 15 minute sa schimbe fata echipei . Probabil vor fi facute si schimbari.

Minutul 45 O actiune a lui Picolo este oprita pe motiv de offside cand acesta scapase in careu.

Minutul 38 Din nou mare ocazie pentru Timisoara . Magera reia din centrarea lui Curtean insa rateaza de putin desprinderea la 3-1

Minutul 35 Gol Timisoara ! Axente este gasit in careu cu o pasa, dribleaza portarul si inscrie . Timisoara - CFR 2-1

Minutul 29 Timisoara egaleaza . La o respingere din careul clujean Curtean suteaza fara preluare in coltul din dreapta lui Nuno Claro care este invins.

Minutul 26 GOL CFR ! Bjelanovic profita de faptul ca un aparator timisorean si-a dat efectiv cu stangul in dreptul si inscrie din 10 metri.

Minutul 25 Din nou mare ocazie pentru Timisoara! Magera trage puternic din lovitura libera, Nuno Claro nu reuseste sa retina sutul pe jos si Alexe trage peste poatra.

Minutul 24 Magera reia din 6 metri cu capul defectuos dupa o centrare foarte periculoasa de pe partea dreapta, dupa o lovitura libera

Minutul 22 Deac inscrie, dar golul este anulat deoarece Deac il faultase pe un aparator.

Minutul 15 Cartonas galben Cisovsky

Minutul 13 Lovitura libera periculoasa pentru Timisoara de la 18 metri central. Lovitura este executata dezamagitor si clujenii scapa pe contraatac dar nu reusesc sa lege nimic.

Minutul 9 Acelasi Magera reia cu capul putin peste poarta la un corner de pe partea dreapta

Minutul 6 Magera suteaza ca din tun de la 30 de metri , insa Nuno Claro respinge

Minutul 4 Bara Timisoara ! Axente patrunde pe dreapta, suteaza insa bara stalpul din stanga portii lui Nuno Claro se opune golului.

Minutul  2 Lovitura libera pentru Timisoara de la 20 metri dreapta. Goga centreaza insa apararea CFR-ului respinge.

Ora 20 A inceput partida. Clujenii au lovitura de incepere

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CFR Cluj joaca de la ora 20.00 cu Timisoara in cea de-a treia etapa a Ligii 1. Pana acum "feroviarii" au strans numai 4 puncte si au nevoie de o noua victorie pentru a se mentine intre primele echipe din campionat.

CFR Cluj a avut probleme in ultima saptamana, Kone s-a accidentat si atacantul ivorian Traore s-a certat cu antrenorul Mandorlini.

Timisoara vine dupa un meci greu din Europa League unde jucatorii s-au utilizat serios pentru a obtine un rezultat favorabil.

Meciul poate fi urmarit in format LIVE TEXT pe Stiri de Cluj, de la ora 20.00.