Atletico Madrid, din nou campioana Europa League. I-au ”decimat” pe francezii de la Olympique de Marseille REZUMAT VIDEO

Atletico Madrid a câștigat, miercuri seară, trofeul Europa League, după ce s-a impus în finala cu Olympique de Marseille, disputată la Lyon.

Spaniolii au reușit să câștige ultimul act al Europa League cu scorul 3-0, învingându-i categoric pe francezi.

Cu toate că în prima parte a meciului Marseille a avut șanse de a înscrie, primul gol a fost dat de vedeta celor de la Atletico, Griezmann, care a scăpat singur cu portarul, din cauza unei greșeli a lui Sarr.

Următoarea lovitură pentru francezi a venit la începutul reprizei secunde, când tot Griezmann a reușit să își distanțeze echipa la 2-0, în minutul 49. Ultimul gol al partidei a fost înscris în minutul 89, de către Gabi, rezultatul final al partidei ajungând la 3-0.

Aceasta este pentru a treia oară în ultimii 9 ani când Atletico Madrid reușește să obțină trofeul.