Antrenorul lui Basel îi laudă pe steliști: ”Steaua a fost foarte bine organizată”

Antrenorul elvețienilor de la Basel, Murat Yakin, a avut cuvinte de laudă la adresa roș-albaștrilor, însă nu a fost surprins de rezultatul final al partidei, scor 1-1.

Prima repriză a fost greu de urmărit. Steaua a fost foarte bine organizată şi a oferit un joc disciplinat. Nu au fost spaţii pentru noi ca să ne facem jocul și asta ne-a dăunat teribil“, a spus Yakin la Digi Sport.

Tehnicianul este de părere că scorul a fost unul corect.

Faptul că am reuşit să egalăm nu este ceva nemeritat, ţinând cont că în repriza a doua meciul s-a desfăşurat deseori într-o singură direcţie . Una pesta alta, ne-a lipsit un pic de noroc ca să fructificăm ocaziile avute şi uneori ne-a lipsit precizia la ultima pasă.

Cu toate acestea, vom lua partea pozitivă din acest meci. Ne-am luptat chiar bine şi am arătat caracter. Şansele de a merge mai departe din această grupă există în continuare“, a conchis Yakin.