Viteză de raliu și pericol în Cluj! Locuitorii de pe strada Crișeni cer radare după ce două pisici au fost ucise din cauza șoferilor teribiliști
Alertă pe strada Crișeni din Apahida: Locuitorii cer radare după ce șoferii imprudenți au ucis două pisici într-o săptămână
Locuitorii străzii Crișeni din Apahida trag un semnal de alarmă legat de șoferii care circulă cu viteză pun în pericol pietonii, animalele și întreaga comunitate. În doar o săptămână, viteza necontrolată a dus la moartea a două pisici, spun locuitorii.
„Aș vrea să-i rog din nou pe toți șoferii care circulă pe strada Crișeni să-și reducă viteza și să conducă prudent. Este o stradă îngustă, în pantă, cu zone cu vizibilitate redusă, cu copii, cu oameni în vârstă care circulă pe jos sau cu bicicleta, cu animale, cu camioane sau mașini parcate provizoriu pe stradă”, transmite o clujeancă.
„Este și o formă de respect pentru noi, cei care locuim pe Crișeni, și care putem vedea uneori viteze de raliu la coborâre sau la urcare. Zgomotul produs de motoarele turate și pericolul vitezei fac din strada Crișeni o stradă foarte periculoasă. În doar o săptămână, șoferii grăbiți și imprudenți au ucis două pisici în zona noastră.”
Locuitorii spun că este necesară intervenția autorităților: „Cred că va trebui să cerem Primăriei Apahida să instaleze radare fixe pe strada Crișeni, ca să fim siguri că nu moare nimeni în fața casei.”
2 Comentarii