O vulpe a fost filmată in cartierul Mărăști, între blocuri. Animalul era dezorientat si se ascundea pe sub mașini.
Un autoturism s-a răsturnat pe Calea Mănăștur, joi seara.
Comitetul Național pentru Situații de Urgență a dispus verificarea tehnică a calității construcției și siguranței exploatării barajelor aflate pe teritoriul României.
O dată cu începerea Zilelor Clujului, în centrul orașului și-au făcut apariția patrulele canine.
Polițiștii din cadrul Poliției municipiului Cluj-Napoca – Secția 7 Poliție, alături de cei ai Biroului Siguranță Școlară, jandarmi și polițiști locali, au continuat joi dimineața acțiunile demarate pentru prevenirea delicvenței juvenile, fenomenului de bu
Clujenii au fotografiat și filmat cerul, după ce au apărut zeci de dâre lăsate de avioanele supersonice de luptă.
Eșecul modernizării infrastructurii de transporturi din România se poate observa și în județul Cluj. Aici găsim o lucrare inedită, un pod peste râul Someş, care leagă două comune și se termină într-un câmp cu porumb.
Administraţia Naţională de Meteorologie a emis, joi, 6 octombrie, mai multe atenţionări Cod Galben de ceaţă, valabile în localităţi din 9 judeţe, inclusiv din județul Cluj.
Un munte de gunoaie a fost depistat în cartierul Dâmbu Rotund, iar Poliția Locală a fost deja sesizată.
Polițiștii Biroului pentru Protecția Animalelor au emis în 4 octombrie un ordin de plasare în adăpost a unei cabaline găsite în zona străzii Pometului, din municipiul Cluj-Napoca, pentru o perioadă de 45 de zile.
Mai mult de un sfert dintre elevii de gimnaziu şi liceu declară că li s-au cerut fotografii nud, iar un procent identic spun că le-au fost trimise astfel de fotografii. Peste 17% dintre adolescenţi recunosc că, la școală, au fost atinși într-un mod care i
Arhiepiscopia Clujului organizează joi, 6 octombrie 2022, un eveniment cultural la Muzeul Mitropoliei Clujului aflat la demisolul Catedralei Mitropolitane din Cluj-Napoca, începând cu ora 19.00.
Comunitatea Declic acuză grupurile parlamentare UDMR de „manipulare”, după ce Uniunea i-a luat apărarea ministrului Mediului, Tánczos Barna, și a arătat într-un comunicat de presă că datorită acestuia „au fost demarate procedurile de extindere a ariilor s
Fundaţia „Mitropolitul Bartolomeu” anunţă deschiderea unui nou concurs pentru 34 de burse oferite elevilor de liceu, studenţilor, masteranzilor şi doctoranzilor, în anul şcolar şi universitar 2022-2023.
Un bărbat din Alba-Iulia și-a căutat opt ani de zile dreptatea în instanță, după ce și-a pierdut soția în urma unui caz grav de malpraxis.
Un aparat electrocasnic pe care fiecare îl are în casă consumă cât 3000 de becuri la un loc. Este vorba despre maşina de spălat rufe.
Pompierii clujeni au intervenit în această dimineață pentru a salva un cal căzut în canalul betonat Someș din comuna Gilău.
Primăria Cluj-Napoca va efectua, în perioada 6 -31 octombrie 2022, o acţiune de deratizare pe domeniul public al municipiului Cluj-Napoca. Acţiunea se va desfăşura între orele 8.00 şi 16.00. În cazul în care nu va fi posibilă desfăşurarea acţiunii de de
O mașină a ars ca o torță în parcarea de la VIVO Cluj.
Prețul carburanților standard se comercializează, miercuri, 5 octombrie, în România cu prețuri cuprinse între 6.50 lei/l și 8.03 lei/l.
Prognoza ANM pe două săptămâni. Meteorologii au publicat prognoza meteo până în data de 16 octombrie.
O nouă Sală Polivalentă apare în județul Cluj, pe lângă BT Arena și „Horia Demian”.
DIICOT efectuează 82 de percheziţii domiciliare în dosare care vizează comiterea infracţiunilor de trafic de droguri de risc şi mare risc.
Patru minori au furat banii din trei dozatoare de distribuit lapte amplasate în municipiul Gherla.
Poliția Română a anunțat miercuri dimineață o operațiune-mamut la traficanții de droguri din aproape toată țara. Pe lista județelor vizate de operațiune se află și Cluj.
Andi Vanca, fostul PR Managerul Electric Castle, a lăudat ultimul film românesc ”Teambuilding” și a desființat cinematografia românească ”elitistă și sforăitoare”.
Expoziția Mineralia revine la Cluj, într-un spațiu nou, și anume în Galeria Cellarium.
La data de 3 octombrie a.c. Poliția municipiului Cluj-Napoca a fost sesizată cu privire la faptul că minora COVACI CRENGUȚA MARIA, în vârstă de 14 ani, a plecat voluntar la aceeși dată, în jurul orei 22.50 dintr-un centru de minori siutat în municipiul
Chiftelele de vită au devenit obiect de dispută între o firmă din Cluj-Napoca și una din Iaşi. Clujenii au cerut ieșenilor să-și schimbe numele unui produs, pe motiv că i-ar face concurență neloială.
ISU Cluj anunță că s-a produs un accident de circulație la ieșire din Poieni spre Huedin, pe DN1 E60.