O adolescentă de 17 ani a fost transportată de urgență la spital, în urma unui accident rutier petrecut sâmbătă, 2 noiembrie, la ieșire din municipiul Turda, județul Cluj.
Șoferii de BMW din Cluj-Napoca lasă impresia că învață să parcheze neregulamentar, pe trotuare, încă de la primele ore de condus.
Pompierii Detașamentului Dej acționează în aceste momente pentru stingerea unui incendiu izbucnit la acoperișul unei case situate pe strada Mihai Viteazu, din Dej. Flăcările au cuprins aproximativ 40 de metri pătrați, conform primei evaluări.
Un tânăr de 24 de ani a ajuns în spatele gratiilor după ce a intrat în casa unui clujean și l-a jefuit.
Situația de pe strada Mamaia din Cluj-Napoca devine din ce în ce mai deranjantă pentru șoferii care trec prin zonă. Starea pavajului cu piatră cubică se degradează de la o zi la alta, iar clujenii care tranzitează strada au toate șansele să-și taie cauciu
Locuitorii de pe strada Plopilor din Cluj-Napoca au ajuns să se teamă să meargă să arunce gunoiul, din cauza unei familii de oameni ai străzii care se adăpostește în punctul gospodăresc.
Un scandal monstru a avut loc în urmă cu câteva zile la o petrecere privată organizată într-un local din Mintiu Gherlii, Cluj.
Vacanță de toamnă se apropie de final, iar elevii se vor întoarce în bănci, începând de luni, 4 noiembrie
Doi traficanți de droguri au fost reținuți de polițiștii clujeni!
Un accident rutier a avut loc în zona localității Sânpaul, județul Cluj, pe DN 1 F, astăzi, 1 noiembrie.
România intră în centrul atenției mondiale la capitolul inovație și tehnologie, găzduind la Cluj-Napoca Conferința Mondială de Inovație și Design Inventiv Asistat de Inteligență Artificială (TFC-TRAI 2024).
Ziua Morților este sărbătorită an de an la începutul lunii noiembrie, iar potrivit tradiției populare, în această noapte porţile dintre lumea celor vii și a celor morți se deschid.
Camerele de bord montate pe mașinile clujenilor au surprins, în ultimele zile, mai multe momente în care pietonii, angajați în traversarea străzii pe o trecere de pietoni
Grădina Botanică din Cluj Napoca și-a îmbrăcat hainele de toamnă! Clujenii sunt așteptați să se bucure de farmecul sezonului rece, printre superbele flori.
Colonelul (rtr.) Iosif Rus, născut în comuna Țaga, județul Cluj, este clujeanul care a trecut prin două războaie mondiale, iar de curând a împlinit 109 ani.
O clujeancă care locuiește în Mănăștur susține că parcul din apropierea casei sale a fost luat cu asalt de ,,reciclatorii’’ din Cluj.
Doi urși au fost surprinși în urmă cu câteva seri pe un drum comunal care leagă localitatea Pâglișa de satul Cubleșul Someșan.
În seara de 31 octombrie, în jurul orei 18:30, un accident rutier grav a avut loc la intersecția dintre Bulevardul Nicolae Titulescu și strada Arieșului din Cluj-Napoca.
Un impact puternic între două autoturisme a avut loc în această seară pe Bdul Nicolae Titulescu, la intersecția cu strada Arieșului.
Polițiștii Secției Regionale de Poliție Transporturi Cluj, împreună cu Poliția Locală a Municipiului Cluj-Napoca, reprezentanți ai Registrului Auto Român Cluj și Gruparea de Jandarmi Mobilă Cluj-Napoca
Un majorat s-a terminat cu 24 de ore în spatele gratiilor pentru trei tineri scandalagii.
Un tânăr de 20 de ani a fost prins de polițiști cu două plicuri de substanțe suspecte la el, într-o sală de de jocuri de noroc din Florești.
O clujeancă a fost amenințată de trei indivizi din municipiul Turda, care voiau să o determine să-și retragă o plângere penală formulată împotriva unui prieten de-al lor.
Două persoane au organizat un protest spontan la o bancă din Cluj-Napoca, după ce au fost păcăliți de țepari.
Studenții UMF Cluj beneficiază de abonamentele gratuite de călătorie cu mijloacele de transport în comun, printr-o procedură simplificată.
Compania de transport public Cluj-Napoca suplimentează autobuzele cu cu ocazia sărbătorii de Luminație!
Întâmplările care aproape se transformă în adevărate tragedii sunt la ordinea zilei pe drumurile din județul Cluj. Un astfel de eveniment a fost surprins în urmă cu puțin timp
Timp de 10 zile, în perioada 31.10.2024 – 09.11.2024, se vor desfășura 7 transporturi agabaritice care vor trece și prin Județul Cluj.
Părintele stareț al Mănăstirii Nicula din Cluj, Arhimandritul Nicolae Moldovan a încetat din viață! Anunțul a fost făcut de părintele protosinghel Calinic Stupinean, joi dimineața.
O acțiune de amploare a fost desfășurată joi dimineața pe străzile din Florești!