Clujenii fac haz de vaca ce rătăcește pe străzile din Cluj-Napoca la primele ore ale dimineții: „A ieșit de la club”
UPDATE- După o plimbare haotică printre mașini și trecători mirați, vaca ce a umblat pe mai multe străzi din Cluj-Napoca a fost depistată de o patrulă a Poliției Locale pe strada Republicii, la primele ore ale dimineții. Polițiștii au supravegheat animalul, până la sosirea proprietarului, iar incidentul s-a încheiat fără probleme.
„În cursul acestei dimineți, patrula de polițiști locali din cadrul Serviciului Ordine Publică – Zona VI a depistat animalul pe strada Republicii și l-a păzit până la sosirea proprietarului, după care l-au predat acestuia”, a transmis Poliția Locală Cluj-Napoca pentru ȘTIRI DE CLUJ.
ȘTIREA INIȚIALĂ
Scene neobișnuite la primele ore ale dimineții, pe strada Republicii, unde o vacă a fost surprinsă plimbându-se nestingherită printre mașini, stârnind uimirea șoferilor și a trecătorilor.
Animalul, vizibil dezorientat, a fost observat și pe Calea Turzii.
„Probabil alimenta...”, a glumit un internaut, în timp ce alții și-au exprimat îngrijorarea față de soarta bovinei.

O vacă rătăcește printre mașini pe strada Republicii din Cluj-Napoca. Clujenii fac haz de necaz
„Sincer… Nu e deloc amuzant. Biata vacă e de câteva zile printre mașini. Nu pricepe nimic din haosul ăla!”, a mai transmis alt internaut.
De asemenea, unii mai glumeți au precizat că animalul a ieșit din club și se pregătește să meargă acasă.
„A iesit de la NOA”, a transmis un alt internaut.
Din primele informații, pentru cei care au văzut vaca, sunt rugați să sune la numărul de telefon 0741445476.
2 Comentarii