Duminica 20 Iunie

Câștigătorii Galei Zece pentru Cluj 2012 - Juniorii Clujului - Sperantele Cetatii - FOTO

 

Gala ”10 pentru Cluj” i-a premiat pe cei mai talentați copii și pe cei mai buni profesori.

 

Le-am transmis copiilor ca daca vor avea grija de carte, vor asculta de parinti si de profesori, vor reusi sa ajunga tot ceea ce isi doresc in viata. Iar parintilor le spun sa fie bucurosi si incantati sufleteste ca au copii remarcabili si ii asigur ca orice investitie pe care o fac in educatia lor este cea mai buna investitie pe care o pot face. Noi, alaturi de profesori, ii ajutam pe copii sa fie ce isi doresc, nici un efort nu e prea mare si nici un sacrificiu nu e de prisos. Fara profesori insa, nici noi nu am fi ceea ce suntem si le multumesc!

 

Tinerii Clujului pot conta pe sustinerea Primariei. Suntem alaturi de ei si cred ca aici, la Cluj, lucrand impreuna - comunitatea de afaceri, universitati, societatea civila, administratie publica - putem sa devenim cu adevarat o comunitate europeana care sa merite si tiltul de Capitala Culturala Europeana in 2021”, a declarat primarul Emil Boc.

 

Elevul anului: 

Cuibus Mihnea Vlad – Şcoala Gimnazială “Ioan Bob” - premiu acordat de Banca Transilvania

 

Formatorul anului: 

Mircea Ilie Berte - Colegiul Pedagogic „Gheorghe Lazăr” - premiu acordat de IT Cluster

Julian Hingley – Transylvania College - premiu acordat de IT Cluster

 

Prichindeii Cetăţii - premiati de Construdava

1. Patricia Gârbovan

2. Alexia Miron

3. Melania Patricia Crisan

4. Andrei Cristian Moldovan

5. Ioana Maria Coldea

6. Abigail Ştefania Dreve

7. Darius Eduard Rusu

8. Adrian Oltean

 

Ambasador pentru Cluj

Invatamant Primar - Nagy Elisabeta – Liceul de Muzică ”Sigismund Toduţă” - premiu oferit de bestkids.ro

Gimnaziu - Astin Ţucra Branga si Tudor Ioan Tomuţa - Liceul Teoretic „Avram Iancu” - premii oferite de Banca Transilvania

Liceu - Nicoleta Mădălina Cristea -Colegiul Economic „Iulian Pop”, clasa profesor Şchiop Alina - premiu oferit de UBB

Liceu - Sergiu Hudrea – Liceul Teoretic “Gheorghe Şincai” - premiu oferit de Coral

 

Inovaţie

Licker Nandor - Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu” - premiu oferit de Brinel

 

Ştiinţe

Invatamant Primar - Cătălin Beniamin Moise – Şcoala Gimnazială „C-tin Brâncuşi” si Naomi Alexandra Trâncă – Liceul Teoretic „Eugen Pora” - premii oferite de Real Hypermarket

Gimnaziu - Magyary Aletta – Transylvania College - premiu oferit de Rosal

Liceu - Alexandru Bolunduţ - Liceul de Informatică „Tiberiu Popoviciu” - premiu oferit de CSI

 

IT 

Dragoş Crişan – Colegiul Naţional „Emil Racoviţă” - premiu oferit de Betfair

Alexandru Velea – Liceul deInformatică „Tiberiu Popoviciu” - premiu oferit de EBS

 

Social - premii oferite de Qual Media

Carina Alexandra Duca – Colegiul Tabletă PC Tehnic “Ana Aslan”

Maria Urian – Liceul deMuzică „Sigismund Toduţă”

Meda Tătaru – Transylvania College

 

Mediu

Grup Eco Team Transyvania College - premiu oferit de Provident

Consiliul Elevilor Scolii Elf - premiu oferit de Europatur

Alina Maria Cătuna – ColegiulTehnic „Ana Aslan” - premiu oferit de Clubul Oamenilor de Afaceri Germani

Grup de elevi ai Liceului Teologic “Maranatha” - premiu oferit de Coratim

 

Arte Individual - premii oferite de Ancada

Theodore Ştefan Mezei- Liceul de Muzică „Sigismund Toduţă”

Ilinca Maria Băcilă – Şcoala „Ioan Bob”

Cristiana Dragoş Roman - Şcoala ELF

 

Arte Ansambluri - premii oferite de Coral

Corul de copii “Happy Dream” –Transylvania College

Corul Liceului “Apacsai CsereJanos”

Trupa de Teatru „Cobalt Blue” –Colegiul Tehnic “Anghel Saligny”

 

Sport individual - premii oferite de Coral

David Tătar, Cristiana Pintea

Lorena Adina Almăşan – Liceul cu Porgram Sportiv

Kevin Tătar

Alexandra Cristina Marina

 

Sport echipă

Echipa de handbal FC Universitatea Cluj -„U” Transilvania Cluj, Juniori IV – premii oferite de Jolidon

Echipa de fotbal “U17” FC Universitatea Cluj - premii oferite de Coral

 

Profesorul anului

Mara Pop, Liceul de muzică Sigismund Toduţă - premiu oferit de ROREC

Comentarii Facebook