Sambata 4 Februarie

Listă CANDIDAȚI ALEGERILE PARLAMENTARE 2012 Cluj

 

Alegerile parlamentare vor avea loc în 9 decembrie, iar Știri de Cluj vă prezintă lispa completă a candidaților pentru colegiile din județul Cluj. 

 

Vezi candidații:

 

SENAT

 

Colegiul 1 (Zorilor - Mănăştur - Grigorescu)

 

Giurgiu Mircia - USL

Tişe Alin-Păunel - ARD

Eckstein-Kovacks Peter - UDMR

Vekov Karoly Janos -PPMT

Ţăgorean Iuliu Mirel - PPDD

Funar Gheorghe - PRM

 

Colegiul 2 (Gheorgheni- Andrei Mureşanu - Mărăşti - Între Lacuri - Someşeni - Gruia și Dâmbu Rotund)

 

Laszlo Attila - UDMR

Călin Ovidiu Vasile - ARD

Rădulescu Şerban - USL

Gergely Balazs - PPMT

Dănilă Augustin - PPDD

Avram Ioan- PRM

 

Colegiul 3 - (Dej - Gherla - Câmpia Turzii)

 

Nicoară Marius-Petre - USL

Moldoveanu Ramon - ARD

Lorinczi Zoltan-Laszlo - UDMR

Bitay Levente-Ladislau - PPMT

Ianchis-Gheţe Iulia Ligiana - PPDD

Danciu Ion Pavel - PRM

 

Colegiul 4 (Turda - Huedin - Zona de Munte)

 

Cordoş Alexandru - USL

Haiduc Ioan Cristian - ARD

Vakar Istvan-Valentin - UDMR

Szasz Peter-Zsolt - PPMT

Niculescu Ioan - PPDD

Iurian Mihai - PRM

 

CAMERA DEPUTAŢILOR

 

Colegiul 1 (Mănăştur - Grigorescu)

 

Oros Adrian - USL

Papahagi Adrian - ARD

Alexa Liviu - INDEPENDENT

Olah Emese - UDMR

Ilyes Szilard Zoltan - PPMT

Ţermure Alexandru - PPDD

Nicoară Dan- PRM

 

Colegiul 2 (Mănăştur - Zorilor)

 

Cătăniciu Steluţa - USL

Buda Daniel- ARD

Peter Istvan - UDMR

Matis Jeno - PPMT

Platon Mihai Ionuţ - PPDD

Maja Cornel - PRM

 

Colegiul 3 (Gheorgheni - Andrei Mureşanu)

 

Cristea Aurelia - USL

Călian Petru - ARD

Csoma Botond - UDMR

Sandor Krisztina - PPMT

Crişan Rozalia - PPDD

Ciorca Ioan - PRM

 

Colegiul 4 (Mărăşti - Între Lacuri - Someşeni - Dâmbul Rotund - Gruia)

 

Popa Irimie - USL

Gurzău Adrian- ARD

Kinizsi Zoltan - UDMR

Soos Sandor Laszlo - PPMT

Letfalvi Hunor - PPDD

Conţ Ioan - PRM

 

Colegiul 5 (Gherla) 

 

Zlati Radu - USL

Gheorghiu Felicia - ARD

Torok Balint - UDMR

Filep Alexandru - PPMT

Kepiro Vasile - PPDD

Toderici Valeri - PRM

Hangan Marius Florin - PER

 

Colegiul 6 (Dej)

 

Itu Cornel - USL

Suciu Mihaela-Rodica - ARD

Szasz Stefan-Rudolf - UDMR

Gîdar Petre - PPDD

Hitian Nicolae - PRM

 

Colegiul 7 (Câmpia Turzii)

 

Ivan Ilarie - USL

Rusu Rareş Stelian - ARD

Hegedus Csilla - UDMR

Moldvoy Ákos - PPMT

Moldovan Ioan - PPDD

Tulai Alexandru - PRM

 

Colegiul 8 (Turda) 

 

Grumaz Vasile-Tudor - USL

Irimie Vicenţiu-Mircea - ARD

Balogh Andras - UDMR

Nemeş Lucian Bogdan - PPDD

Zmolea Dan-Vasile - PRM

 

Colegiul 9 (Zona de Munte)

 

Uioreanu Elena-Ramona - USL

Coroian Alexandru- ARD

Okos-Rigo Denes - UDMR

Costea Sorin - PPDD

Dima Alexandru - PRM

 

Colegiul 10 (Huedin)

 

Horvath Leonard Arthur -USL

Rădoiu Leş Gabriela Angela - ARD

Mate Andras-Levente -UDMR

Szocs Sandor Attila - PPMT

Igna Liviu Sorin - PPDD

Sopon Cristian- PRM

Comentarii Facebook