Firmele își iau treptat ADIO de la Neo BT și BT 24. Unul din doi antreprenori folosește BT Go. Deja s-au făcut 8 milioane de tranzacții

Peste 300.000 de antreprenori fac banking și business prin BT Go, aplicația Băncii Transilvania

Peste 300.000 de antreprenori utilizează în prezent BT Go, aplicația de banking și business dezvoltată de Banca Transilvania. De la lansarea sa, în iulie 2023, și până în prezent, utilizatorii au realizat prin BT Go aproximativ 8 milioane de tranzacții, cu o valoare cumulată de 60 de miliarde de lei. Potrivit datelor oferite de bancă, una din două firme care colaborează cu BT folosește această platformă digitală.

BT Go a devenit principala aplicație pentru companii a Băncii Transilvania. Fiind o aplicație de business, funcționalitățile au legătură atât cu operațiunile standard pentru antreprenori – cum sunt plățile, schimburile valutare sau vizualizarea tranzacțiilor –, precum și cu managementul firmei, banilor, conturilor și al facturilor. Prin BT Go și funcționalitățile lansate constant urmărim ce este important pentru oameni și business-uri”, declară Tiberiu Moisă, Director General Adjunct IMM & MidCorporate, Banca Transilvania.

BT_Tiberiu Moisa_1.jpg

BT Go contribuie la accelerarea digitalizării clienților băncii și simplifică activitatea antreprenorială prin soluții care automatizează procesele de colaborare între bancă, contabilitate și antreprenor. Platforma va înlocui treptat aplicațiile BT24 și NeoBT pentru firme, procesul de migrare fiind început în ianuarie 2025 și derulându-se în etape până la finalul anului.

Comentarii Facebook