Social

”Uraganul” de la Cluj a luat acoperișurile în Florești - FOTO

  



 

Vântul extrem de puternic de duminică după-amiza a lăsat un bloc din Florești fără acoperiș.

 

Conform meteorologilor, vântul suflă cu circa 100 km/h. Acoperișul blocului a fost smuls ca o hârtie și aruncat în parcare, peste mașini. Pentru siguranța dvs., este mai bine să stați la adăpost pe durata furtunii. Vezi AICI detalii cu durata estimată a furtunii. 

 

Se pare că în unele zone din Florești sunt probleme cu alimentarea cu energie electrică.

 

La Timișoara, 2 persoane au decedat în urma super-furtunii care a lovit localitatea. 

 

Două blocuri din Baciu au rămas fără acopeșit - FOTO

 

 

 

O mașină a fost distrusă de acoperișul unui bloc, care a fost luat pe sus de vijelie. Omul se întreabă, pe bună dreptate, cine îl despăgubeste acum. 

 

 

 

Furtuna care s-a abatut duminica asupra Florestiului a smuls intreg acoperisul imobilului situat pe strada Cetatii nr. 61, corp C5, scrie floresti24.ro.

 

 

 

 

Foto: Trăiesc în Florești

coral1_1_1.jpg
17-9-2017, 17:48
71 vizualizări
8 comentarii
Unu17-9-2017, 20:15
Trebuie tras la raspundere cei care au făcut blocurile respective, proiectant, executant, si investitor.
Iar cei care comentați aiurea de floresti, ce va doare?.. nu inteleg ce va doare dacă nu stati in floresti? Jigniți niste oameni fara ca ei sa va faca ceva, asta da dovada de lipsa celor 7 ani de acasă, de bun simti si de o răutate de neînțeles. Rușine.
Monica17-9-2017, 19:29
Ce treaba are Clujul cu Florestiul, acolo esti in alta lume, in cluj inca nu pasc oile in spatele blocului si nici nu pute a c****.
serios??17-9-2017, 19:50
nu-s din Floresti,dar au fost stiri cu o vaca in zona stadionului sau cai in Grigorescu,in Cluj,deci sa nu aberam
Monica17-9-2017, 20:26
Da, dar sunt "evenimente" nu viata de zi cu zi, iesi din scara calci pe un "noroc"
mata17-9-2017, 20:40
da floreestiu nu aartine de cluj, vacop
Dr Oetker17-9-2017, 23:09
Tu Monica esti una din tzarancutzele alea ce-si cumpara kitschuri de zdrente de la Andrada din Pta M viteazu,nascuta si crescuta in ceva catun ,de prin judetsi te dai mare clujeanca!Ptiu aracan de nemul vostru de trepadusi infatuati si fara de scoala!Voi ,tocmai voi mujicii asudati si nespalati din satele din jurul Clujului ,care ati vandut pogonul bietilor parinti si v-ati cumparat un jeep si o cutie de beton in Cluj si va dati CLUJENI!Bai Monica sau Mona du-te bai la coasa ca asuzi sub brat si puti!
Voi habar n-aveti ce-i Clujul ,nici nu stiti unde se afla !
FlorestiRulleZZZ17-9-2017, 17:57
Ce sa te stepti de la cociobele din floresti, bine ca nu a picat de tot :))
Daniel17-9-2017, 21:17
Unde stai? Cu parinti?....condoleante...mai uitate la stiri clujul ii mai devastat ca florestiul care nu il suportati ...ce faci cand iesi in oras???astepti pensia lu'mama?voi "clujeniii"tare independenti sunteti avem noroc cu voi